Het festival Ten Vrede in Diksmuide duurt dit jaar van 1 mei tot en met 15 mei. Het biedt kunstprojecten, een vredestocht en nog een aantal andere evenementen. Maar het hoogtepunt vormen de laatste drie dagen met een muzikale driedaagse rond de Ijzertoren. 13 en 14 mei staan onder andere op het podium: Daan, Skyblasters, Leki, Gabriel Rios, Mory Kante, Liesbeth List en 't Hof van Commerce. Willem Vermandere geeft op 1 mei de aftrap van het festival. En Willy Sommers sluit op zondag 15 mei het festival af met een concert voor senioren.
Op zondag 6 april is het 25 jaar geleden dat het folkcafé in Oss in de Groene Engel begon. Dat wordt gevierd met een optreden van Fiddlehead (met o.a. Joost van Es).
Op woensdag 19 maart speelt Three is a Charm, bestaand uit Bart de Win, Elizabeth Simonian en Baer Traa in 't Rozenknopje in Eindhoven. Helaas is dit optreden afgelast vanwege te weinig verkochte kaarten.
Van 18 t/m 23 maart organiseert Laura Cortese weer een reeks Acoustic Evenings met workshops en concerten. Gasten zijn Dirk Powell, Anna Massie, Kaia Kater en Nic Gareiss. Het optreden op het Merode Festival is uitverkocht, maar in Gent, Brussel, Dranouter, Ternat of Belsele is nog plek.
Suzie Ungerleider & Suzanne Jarvie, twee Canadese singer-songwriters zijn nu op tour met meestergitarist BJ Baartmans. Ze doen daarbij onder meer nog Acoustic Alley in Den Haag (14 maart) en TTFC in Koudekerk a/d Rijn (16 maart) aan.
Op woensdag 26 februari is Sophie Janna (The Lasses) met Janos Koolen en Jarno van Es te gast in 't Rozenknopje in Eindhoven. In het voorprogramma speelt Onze Martinus.